Советы по безопасности за рулем

Sargā sevi un citus satiksmes dalībniekus – vienmēr izvēlies drošas braukšanas principus. Ieskaties – praktiski ieteikumi, kā uzlabot braukšanas drošību!

► Ņem vērā laikapstākļus
Braukšanas ātrumam jābūt izvēlētam atbilstoši laikapstākļiem. Ziemā traucējoši faktori ir putenis un apledojums, vasarā jāuzmanās, braucot lietū un apvidos, kuros veidojas migla. Sliktas redzamības apstākļos vienmēr samazini braukšanas ātrumu un ieturi distanci.

Vienmēr centies paredzēt situācijas attīstību
Ja esi pieredzējis autobraucējs un uz ceļa jūties ļoti droši, neaizmirsti, ka satiksmē piedalās arī mazāk pieredzējuši braucēji, kas var radīt riska un pārsteigumu momentus. Vienmēr saglabā uzmanību.

Izvairies no agresīvas braukšanas
Vairākkārtēja braukšanas joslu maiņa, apdzenot transportlīdzekļus no dažādām pusēm un pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, traucē citiem satiksmes dalībniekiem un paaugstina negadījumu risku. Saplāno ceļu tā, lai Tev nebūtu jāsteidzas, un brauc droši.

Nodrošini labu redzamību
Autovadītājs informāciju uztver ar redzi, tāpēc ir svarīgi, lai stikli vienmēr būtu tīri un nekas neaizsegtu autovadītāja redzesloku. Rūpējies par savu redzi –nekoriģēta redze var būt iemesls neuzmanībai, nogurumam, sasprindzinājumam, kas var apdraudēt gan pašu autobraucēju, gan arī citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Zini, kā rīkoties kritiskās situācijās
Atceries, ka ne vienmēr pareizākais glābiņš ir bremzēšana. Dažkārt svarīgāk lietot gāzes pedāli vai stūri. Ja nejūties drošs par savām braukšanas prasmēm, apsver iespēju tās uzlabot vai atsvaidzināt dažās privātās mācību braukšanas stundās – un jūties droši uz ceļa pat stresa situācijās!

Turi auto labā tehniskā stāvoklī
Nepieļauj, ka nodilušas auto riepas vai nolietojušās detaļas var kļūt par iemeslu bīstamām situācijām. Vienmēr rūpējies, laiTavs transportlīdzeklis būtu labā tehniskā kārtībā – garantēta drošība Tev un Taviem pasažieriem.

Vēlies konsultāciju, kā visizdevīgāk apdrošināt savu auto? Sazinies ar ManaPolise.lv komandu!